V Hamburgu zažili popoludní chemický poplach

V Hamburgu zažili popoludní chemický poplach

Hamburg 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:AnwohnerIniSchanze Twitter)

Chemický poplach zažili v utorok v severonemeckom Hamburgu. V areáli priemyselnej firmy v prístavnej oblasti mestskej časti Veddel došlo k prevráteniu a poškodeniu sudov s vysokotoxickou chemikáliou.
Na snímke členovia chemickej jednotky

Polícia v reakcii v plnom rozsahu uzavrela popoludní na dve hodiny komunikáciu A 255 spájajúcu centrum mesta s diaľnicou A1, ako aj mosty cez rieku Labe a postarala sa tak o vznik dlhých kolón motorových vozidiel v období dopravnej špičky.
Na mieste nehody, pri ktorej z palety na vysokozdvižnom vozíku spadli štyri 200-litrové sudy s nebezpečným obsahom, zasahovali hasiči v ochranných odevoch. Z jedného zo sudov unikol fosfid hlinitý využívaný ako pesticíd a po kontakte s vlhkým ovzduším vytvoril v reakcii akúsi hmlu.
Okolie firmy tak hermeticky uzavreli. Následne došlo k zabezpečeniu sudov a ich umiestneniu do bezpečných zásobníkov. Pri incidente, o ktorom informoval Severonemecký rozhlas (NDR) i tlačová agentúra DPA, nedošlo k žiadnym zraneniam.
Situácia bola však o to nebezpečnejšia, že táto chemikália sa môže samovznietiť po kontakte s vodou. Navyše vysokotoxické plyny môžu spôsobiť ľuďom ťažkosti pri dýchaní.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)