Hamburg 13. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Bodo Marks)
 
Motívom dvojnásobnej vraždy, ku ktorej došlo vo štvrtok v centre Hamburgu, bol zrejme spor rodičov o právo vychovávať ročnú dcéru. Informovali o tom v piatok miestne justičné zdroje.

Ilustračné foto

Matka dieťaťa podľa všetkého nedala súhlas, aby sa na starostlivosti o dieťa podieľal aj jeho otec. Žena sa vraj sťažovala i na prenasledovanie a podala na expartnera trestné oznámenie. Avšak v spisoch podľa uvedených zdrojov niet zmienky o násilí z mužovej strany.
Tridsaťtriročný otec dieťaťa z afrického Nigeru, ktorý ešte v januári požiadal o právo podieľať sa na výchove dieťaťa, vo štvrtok ubodal o rok staršiu matku a exmanželku, ako aj samotnú dcérku.
Útočník následne sám privolal záchranárov, aby sa o čosi neskôr ocitol v putách. Na úteku z miesta činu stihol hodiť do kontajneru s komunálnym odpadom vražednú zbraň-nôž, ktorý polícia našla.
Dieťa zomrelo na mieste činu. Matka, ktorá má podľa medzičasom potvrdených informácií Severonemeckého rozhlasu štyri ďalšie deti s rôznymi partnermi, skonala napriek úsiliu lekárov po prevoze do nemocnice.
Iba deň pred útokom absolvovali obaja partneri vypočutie, pri ktorom sa vypočuli názor zainteresovaných úradov, že vzhľadom na konfliktnú situáciu medzi nimi súhlas na spoločnú starostlivosť nateraz nedostanú. Takéto rozhodnutie mohlo ovplyvniť aj Afričanovo povolenie na pobyt v Nemecku. Už skôr sa však vyskytol aj iný problém súvisiaci s agresívnym správaním partnera voči dieťaťu.
Orgány činné v trestnom konaní vypočujú ako svedka aj ďalšieho muža, ktorý bol zrejme očitým svedkom útoku a ktorý po ňom ušiel z miesta činu. Údajne išlo o nového priateľa zavraždenej Nemky.
Štyrom súrodencom zavraždeného dieťaťa poskytnú kompetentní maximálnu možnú pomoc.
Rodinná tragédia vyústila podľa názoru justičných zdrojov v dvojnásobnú vraždu. Na mieste činu nechýbali v piatok kvety. Utečenca z Nigeru, ktorý  prišiel do Nemecka v roku 2013, predviedli v piatok popoludní pred sudcu, ktorý zrejme na neho uvalí vyšetrovaciu väzbu.
 
Príspevok V Hamburgu pokračuje vyšetrovanie štvrtkovej vraždy matky a dieťaťa zobrazený najskôr Hlavné správy.