Hamburg 24. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Hamburger Morgenpost Twitter)
 
Tragicky sa skončil v pondelok predpoludním pokus úradov v Hamburgu previezť 28-ročného muža z mestskej časti Eissendorf na psychiatriu.

Na snímke požiar v byte, kde býva mladý muž

Ako informoval Severonemecký rozhlas (NDR) a internetové vydanie denníka Bild s odvolaním sa na policajné zdroje, duševne chorý muž zaútočil horľavinou na dvoch úradníkov a zamestnanca mesta. Jeden z úradníkov utrpel ťažké popáleniny, na následky ktorých po krátkom čase skonal.
Útočník bezprostredne po útoku vyskočil z okna bytu, pričom utrpel ťažké zranenia podobne ako ďalší z úradníkov. Zamestnanec mesta vyviazol s ľahkými zraneniami.
Napriek faktu, že 28-ročný muž bol už od roku 2014 pod dohľadom súdu a ešte predtým sa dobrovoľne podrobil terapii na psychiatrii, nikto nerátal s podobným útokom.
Liečený muž sa iba v tomto roku presťahoval k otcovi do inkriminovaného bytu a nebol považovaný za nebezpečného. Ani pri pohovore zo 6. septembra nič nenasvedčovalo nárastu miery jeho agresivity, aj keď pri stretnutí nebol komunikatívny. Na likvidácii požiaru sa podieľali desiatky hasičov.
Prípad a okolnosti, ktoré viedli k jeho dramatickej eskalácii, sú predmetom vyšetrovania kriminalistov.
 
Príspevok V Hamburgu muž, ktorého mali nútene previezť na psychiatriu, zaútočil horľavinou zobrazený najskôr Hlavné správy.