Halič 5. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)
 
Pravdepodobne nevoľnosť vodiča bola podľa polície príčinou piatkovej havárie autobusu hromadnej dopravy, ktorý na Ulici mieru v obci Halič pri Lučenci narazil do odstaveného auta. Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petry Kováčikovej sa v ňom viezlo 13 cestujúcich.

Ilustračné foto

„Autobus následne ešte prerazil betónovú kanalizačnú priekopu a vrazil do ďalšieho odstaveného vozidla. Po týchto nárazoch prerazil kovové oplotenie priľahlého domu, poškodil okrasné dreviny pri plote, a zostal stáť v záhrade,” priblížila hovorkyňa.
Polícia požitie alkoholu u vodiča nezistila. „V súvislosti s dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Nehoda je v štádiu vyšetrovania,” dodala Kováčiková.
Ako TASR informovala hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby (ZZS) SR Alena Krčová, zdravotníci na mieste ošetrili jedného muža, ktorý si sám privolal pomoc. „Našťastie, jeho zdravotný stav si nevyžiadal prevoz do nemocnice,” konštatovala.
 
Príspevok V Halíči autobus s 13 cestujúcimi vrazil do odstaveného auta, skončil v záhrade zobrazený najskôr Hlavné správy.