Guatemala 8. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Guatemalan National Civil Police via AP)
 
Guatemalský národný inštitút forenzných vied zvýšil vo štvrtok počet mŕtvych po nedeľnom výbuchu Ohnivej sopky na 109, pričom 200 ľudí je stále nezvestných.

Na leteckej snímke guatemalskej polície je popolom zasypaná krajina pri obci Escuintla po výbuchu sopky Volcán de Fuego v Guatemale

Ako s odvolaním sa na miestne úrady doplnila agentúra AP, konečný počet obetí bude vzhľadom na veľké množstvo nezvestných pravdepodobne omnoho vyšší.
Žeravý vulkanický materiál, ktorý v nedeľu 3. júna pochoval ľudí, spôsobil, že mnoho tiel je spálených a nerozpoznateľných. Na určenie ich totožnosti budú potrebné testy DNA a ďalšie metódy.
Sopka Volcán de Fuego, jedna z najaktívnejších v Strednej Amerike, pri nedeľňajšej erupcii chrlila žeravé kamene, dym a popol, ktorých hustá vrstva sa zniesla na okolie. Podľa miestnych expertov ide o najväčšiu erupciu tejto sopky od roku 1974.
Vulkán vysoký 3763 metrov, ktorého názov v španielčine znamená “Ohnivá sopka”, leží 44 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Guatemala a neďaleko koloniálneho mesta Antigua, vyhľadávaného turistami a známeho kávovými plantážami.
 
Príspevok V Guatemale si výbuch sopky vyžiadal 109 životov a 200 ľudí je stále nezvestných zobrazený najskôr Hlavné správy.