Bratislava 25. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR – Michal Svítok)

Pôsobenie Božieho syna Ježiša Krista v ľudskom svete malo i má na ľudstvo nesmierne veľký vplyv. Pán Ježiš Kristus prišiel na svet ako svetlo do najrozličnejších situácií ľudskej tmy. Konštatujú to členovia Zboru biskupov ECAV na Slovensku v Pastierskom liste na 1. sviatok vianočný 2016, ktorý dnes čítajú v evanjelických kostoloch na celom Slovensku

Na snímke generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburgského vyznania na Slovensku Miloš KlátikNa snímke generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburgského vyznania na Slovensku Miloš Klátik

“Svetlo Pána Ježiša Krista je skutočne účinné. Môžeme to poznávať na príkladoch mnohých, ktorí ho prijali, vnímali a vnímajú to, že Pán Boh nás má skutočne rád a chce nás zachrániť od smrti večnej a moci diabolskej. Pán Ježiš sa stal človekom a veľmi dobre vedel, čo to znamená byť neprijatý. Stretal sa s intrigami, so závisťou, zažil hlad, posmech, utrpenie, ale svoje poslanie splnil,” napísali v Pastierskom liste generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, biskup Západného dištriktu ECAV Milan Krivda a biskup Východného dištriktu cirkvi Slavomír Sabol.

Biskupi ďalej v liste uviedli, že aj tieto Vianoce nám opäť pripomínajú, že betlehemské dieťa Ježiš sa narodilo pre všetkých ľudí. A stále je na svete mnoho tých, ktorí naliehavo potrebujú to Božie, Ježišovo svetlo. Preto považujú za veľmi potrebné a dôležité, aby kresťania neboli len pasívnymi divákmi a poslucháčmi.

“Vianočné posolstvo Božej lásky a milosti nech nás vždy znovu prebúdza a motivuje k zodpovednosti a túžbe byť nositeľmi svetla Pána Ježiša Krista, aby sme tak konkrétne a prakticky s Božou pomocou napĺňali poslanie, ktoré ako kresťania máme vo svojich rodinách, v cirkevných zboroch, cirkvi aj spoločnosti,” povzbudzujú biskupi veriacich v Pastierskom liste.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.