Brusel 21. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pxhere)
 

Výskumné stredisko Európskeho parlamentu ohodnotilo mieru nezamestnanosti mladých ľudí vo veku do 25 rokov v Európskej únii.

Ilustračné foto

Podľa najnovších údajov za január 2018 je takmer 3,6 milióna mladých Európanov nezamestnaných. Najvyššia miera nezamestnanosti je zaznamenaná v Grécku, Španielsku a Taliansku.
„Najvyššia miera nezamestnanosti je v Grécku (43 % od novembra 2017, podľa najnovších dostupných údajov), Španielsku (36 %) a Taliansku (31,5 %). Nezamestnanosť medzi mladými ľuďmi zostáva na vysokej úrovni v porovnaní s inými vekovými skupinami. Mladých ľudí sa týka s trikrát vyššou pravdepodobnosťou než u ľudí vo veku 25 rokov, uvádza sa v dokumente.
Podľa pracovníkov úradu je v Európe v tomto ukazovateľovi „obrovská nerovnováha”.
Údaje v Českej republike a Nemecku sa tak veľmi líšia od údajov v krajinách s najvyššou mierou nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi.
„Najnižšia úroveň nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi bola zaznamenaná v Českej republike (5,8%) a Nemecku (6,6%),” uvádza sa v dokumente.
 

Príspevok V Európskom parlamente vymenovali krajiny EÚ s najvyššou mierou nezamestnanosti mladých ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.