Štrasburg 3. júla 2018 (HSP/Foto:Facebook Richarda Sulíka)
 
V Európe začína jasne prevažovať odmietavý postoj k migrantom, z ktorých veľká väčšina má len ekonomické dôvody na cestu na starý kontinent. Dôkazom toho je aj minulotýždňový samit lídrov EÚ v Bruseli, kde boli odmietnuté povinné kvóty a boli navrhnuté tábory na registráciu azylantov mimo územia únie. To ale asi nezaregistrovali niektorá členovia Európskeu parlamentu (EP), ktorí si na dnešné zasadnutia priniesli transparenty pozývajúce pozývajú migrantov do Európy.

Na snímke poslanci Európskeho parlamentu

Slovenský zástupca v EP, šéf liberálnej strany Strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík na sociálnej sieti napísal, že “neverí vlastným očiam”.
“V júli 2018, tri roky potom čo dva milióny migrantov zaplavili Európu a spôsobili obrovské problémy, potom čo voliči vo viacerých krajinách povedali migrantom jasné nie, sa v Europarlamente nájdu zblúdilci, ktorí vytiahnu transparent “Refugees welcome,” informuje Sulík.
 

 
Proti migrácii vystupuje v EP aj ďalší náš zástupca Branislav Škripek, ktorý nedávno upozornil na podozrivé obchodovanie so schengenskými vízami v Líbyi.
Na sociálnej sieti oznámil, že o tom informoval aj premiéra SR Petra Pellegriniho, ktorý mal otázku otvoriť na samite Európskej rady. “Mal príležitosť konfrontovať maltského predsedu vlády a spýtať sa ho na detaily podozrení, ktoré ohrozujú nás všetkých,” uviedol Škripek. Zdá sa však, že Pellegrini o tomto bode na samite nerokoval.
Slovenský europoslanec vystúpil vo štvrtok 21. júna na pôde Európskeho parlamentu vo Výbore pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci so škandalóznym odhalením o tom, že maltská ľavicová vláda predala v rokoch 2013 až 2014 do Líbye 88.000 schengenských víz a nezistený počet zdravotných víz (viac v článku).
 

 
Príspevok V Európskom parlamente skupina poslancov vytiahla transparenty “Vítame migrantov,” Sulík neverí vlastným očiam zobrazený najskôr Hlavné správy.