Brusel 23. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Salvatore Di Nolfi)
 
Filippo Grandi, ktorý zastáva Úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov, tvrdí, že v Európe žiadna migračná kríza nie je, a že situácia sa len zbytočne dramatizuje. Informoval portál Breitbart.

Na snímke vysoký komisár OSN pre utečencov Filippo Grandi

I napriek neutichajúcej vlne prichádzajúcich migrantov zo severnej Afriky do Európy, Filippo Grandi tvrdí, že „skutočná utečenecká kríza je a vždy bola v Afrike, na Strednom východe a v Ázii,“ povedal pre Die Zeit.
“Práve som sa vrátil z Bangladéša, kde sa nachádza 1 milión utečencov žijúcich v najhorších podmienkach. Toto v Európe nie je!“ dodal.
Vysoký komisár taktiež kritizoval rétoriku lídrov európskych populistických strán a obvinil ich zo xenofóbie a rasizmu: „Povedať, že sa deje nejaká invázia do Európy, že sme kontinent obkolesený ľuďmi, ktorí nás chcú využívať, je úplne nesprávne.“
Rovnako i španielsky minister zahraničia, Josep Borrell, tvrdí, že situácia v Európe sa nedá nazvať migračnou krízou: „Do Španielska prišlo v tomto roku 20.000 migrantov na 40 miliónov obyvateľov. Toto nie je masová migrácia.“
„Demografické ukazovatele hovoria, že Európa starne. Potrebujeme novú krv a nevyzerá to, že by mohla prísť z našich radov,“ dodáva Berrell.
Branislav Zaujec
 
Príspevok „V Európe nie je žiadna migračná kríza,“ vyhlásil Vysoký komisár OSN pre utečencov zobrazený najskôr Hlavné správy.