Addis Abeba 6. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Neidentifikovaní ozbrojenci v západnej Etiópii zastrelili dvoch zamestnancov neziskovej humanitárnej organizácie Akcia proti hladu (AAH), informovala v piatok agentúra AFP. Predstavitelia AAH uviedli, že neznámi útočníci prepadli dvoch jej humanitárnych pracovníkov vo štvrtok, v čase, keď odchádzali z utečeneckého tábora Nguenyyiel v regióne Gambella na západe Etiópie

Ilustračný obrázok

V tábore Nguenyyiel žijú desiatky tisíc utečencov zo susedného Južného Sudánu, kde od roku 2013 panuje občianska vojna.

V dôsledku tohto násilného činu AAH pozastavila všetky svoje aktivity v regióne Gambella, pokračuje však “v poskytovaní životy zachraňujúcej pomoci”.

Útok na humanitárnych pracovníkov odsúdilo zastúpenie OSN v Etiópii, ako aj koordinátor pre humanitárne operácie, ktorí ho zhodne označili za porušenie medzinárodného humanitárneho práva.

Agentúra AFP poznamenala, že AAH ani OSN nezverejnili bližšie podrobnosti o útoku, takže štátna príslušnosť obetí nie je známa. Nie sú ani správy o prípadných zranených.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj