Dunajská Streda 12. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR – Jakub Kotian)

Takmer 300 policajtov zabezpečovalo vo štvrtok (11. 7.) verejný poriadok počas futbalového stretnutia Európskej ligy medzi domácou Dunajskou Stredou a súperom z poľského Krakova. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. K výtržnostiam na štadióne ani v meste podľa polície nedošlo

Na snímke vľavo Krisztopher Vida (Dunajská Streda) a vpravo Cornel Rapa (Krakov) v zápase 1. predkola Európskej ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – Cracovia Krakov

Na bezpečnosť občanov dohliadali policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej a kriminálnej polície. Pripravená bola aj špeciálna technika a služobné psy a vypomáhali aj policajti z ostatných krajov Slovenska. “Polícia monitorovala situáciu najmä v centre mesta, kde sú sústredené reštauračné a pohostinské zariadenia. Pod dohľadom sme mali aj ostatné časti a príjazdové cesty,” uviedla Kredatusová.

Počas bezpečnostných opatrení nedošlo k žiadnym incidentom, ktoré by musela polícia riešiť, nebol narušený verejný poriadok, ani v uliciach, ani na štadióne. “Dá sa povedať, že v meste a aj na štadióne panovala medzi fanúšikmi priateľská atmosféra,” doplnil veliteľ bezpečnostných opatrení Szilárd Csicsai.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj