V dubajskej štvrti s mrakodrapmi zdolali ďalší požiar

Dubaj 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Kamran Jebreili)

Ďalší požiar vypukol dnes v husto obývanej časti mesta Dubaj, kde museli tentoraz evakuovať hostí z plážového hotela. Ako uviedla agentúra AP, išlo v štvrti s mrakodrapmi Dubai Marina už o tretí požiar za ostatné štyri dni.
Ilustračné foto

Manažment hotela Mövenpick Jumeirah Beach v odkaze na Twitteri oznámil, že dnešný požiar “dostali rýchlo pod kontrolu” a všetkých hotelových hostí bezpečne evakuovali. Neskôr im bolo umožnené, aby sa vrátili naspäť do tohto zariadenia.
Na videu zverejnenom na internete bolo vidno čierny dym valiaci sa z budovy a tiež hotelových hostí a zamestnancov unikajúcich okolo bazéna z objektu.
Mohutný požiar hasili v štvrti Dubai Marina už v noci na piatok, a to v mrakodrape The Marina Torch. Pri tomto incidente neutrpel nikto zranenia a budovu sa podarilo úspešne evakuovať. Mrakodrap Marina Torch bol dokončený začiatkom roka 2011. Je vysoký 352 metrov a nachádza sa v ňom 676 bytov. Do januára 2012 bol dokonca najvyššou obytnou budovou na svete. Menší požiar zachvátil v nedeľu neďaleký mrakodrap The Tiger Tower.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.