Berlín 13. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Sven Friebe/dpa via AP)

Zakázaný nacistický pozdrav zdvihnutou rukou
Opitého Američana v centre nemeckých Drážďan zbil v sobotu večer nahnevaný okoloidúci muž, keď cudzinec niekoľkokrát predviedol zakázaný nacistický pozdrav zdvihnutou rukou.
Ilustračné foto

Polícia v Drážďanoch dnes informovala, že 41-ročný Američan, ktorého meno a bydlisko neuviedla vzhľadom na zákony na ochranu súkromia, utrpel pri útoku o 20.15 h menšie poranenia.
Polícia oznámila, že Američana vyšetrujú pre podozrenie z porušenia nemeckých zákonov zakazujúcich propagáciu nacistických symbolov alebo hesiel, a dodala tiež, že muž mal extrémne vysokú hladinu alkoholu v krvi. Útočník z miesta činu ušiel a pátrajú po ňom pre ublíženie na zdraví.
Je to už druhýkrát tento mesiac, čo sa turisti v Nemecku dostali do problémov so zákonom za predvádzanie nacistického pozdravu zdvihnutou pravou rukou.
Dvoch čínskych turistov 5. augusta prichytili, ako predvádzajú uvedené nacistické gesto pred budovou berlínskeho Reichstagu (Ríšskeho snemu, teda parlamentu), a pritom sa fotografujú.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.