V dovolenkovom stredisku pri Manile sa strieľalo, k útoku sa prihlásil Islamský štát

Manila 1. júna 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tikos Low)

Z miesta činu hlásia výbuchy a streľbu

Z dovolenkového strediska Newport City neďaleko letiska pri Manile na Filipínach boli v piatok nadránom miestneho času hlásené výbuchy a streľba. Informovali o tom spravodajské stanice BBC a CNN.

Zranený muž pije vodu po explózii v hotelovom komplexe s kasínom Resorts World Manila

Filipínska polícia a špeciálne jednotky zasahujú v hotelovom komplexe s kasínom v meste Pasay. Informovali o tom spravodajské stanice BBC a CNN.

V hotelovom komplexe Resorts World Manila údajne po streľbe vypukol požiar. Server rappler.com informoval o viacerých zranených. Citoval tiež výpovede svedkov, podľa ktorých hostia videli uprostred zmätku maskovaného a ozbrojeného človeka.

Presný počet zranených ani informácie o prípadných obetiach neboli bezprostredne známe. Streľba sa podľa CNN Philippines odohrala približne o 01.30 h miestneho času (štvrtok 19.30 h SELČ). Na mieste vypukli okamžite zmätok a panika. Komplex sa nachádza neďaleko medzinárodného letiska a leteckej základne.

Na hotelový komplex zaútočil neznámy počet ozbrojencov. Po výbuchoch a streľbe vypukol v komplexe požiar. K útoku sa prihlásila džihádistická skupina Islamský štát (IS). Informovala o tom dnes organizácia SITE, ktorá monitoruje aktivity džihádistov na internete.

Presný počet zranených ani informácie o prípadných obetiach na životoch neboli bezprostredne známe. Svedkovia však podľa informácií agentúry DPA uviedli, že streľbu neprežil minimálne jeden z ochrankárov v hoteli a mnoho ľudí sa zranilo. Niekoľko z nich sa zranilo, keď vyskakovalo z okna svojej hotelovej izby.

SITE v odkaze na Twitteri citovala vyhlásenie IS. Za útokom v stredisku neďaleko medzinárodného letiska a leteckej základne boli podľa IS “osamelí vlci kalifátu”.

ZDROJ >>

Komentujte :)