Bratislava 4. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Výber z tvorby, ktorá zahŕňa obrazy maľované horúcim voskom, arttexové obrázky, vyšívané obrazy, obrazy maľované akrylom a akvarelom, je možné vidieť na výstave Daniely Rešetkovej v Dome Quo Vadis v Bratislave. Prehliadku sprístupnili v pondelok, potrvá do 17. apríla 2018.

V Dome Quo Vadis je výstava obrazov maľovaných horúcim voskom

Daniela Rešetková sa narodila a žije v Trenčíne. Je vyštudovaná pedagogička a školská psychologička. Jej kreatívna činnosť siaha do obdobia detstva, veľmi rada kreslila a vytvárala nové veci. Po vysokej škole som pracovala ako pedagogička stredoškolskej mládeže, viedla 12 rokov kreatívny krúžok, tzv. “šikovné ruky”. V tvorivej činnosti pokračovala vo svojom voľnom čase. Venovala som sa predovšetkým  maľovaniu obrázkov,  vyšívaniu obrazov. Navštevovala a absolvovala rôzne tvorivé kurzy. Má napríklad kurz maľovania horúcim voskom, kurz arttexu (“maľovanie” ovčím rúnom). Je členkou miestneho “Ateliéru pre dospelých” v Galérii M.A. Bazovského v Trenčíne. V rámci štúdia na VŠ sv. Alžbety absolvovala kurz arteterapie. Po viacročnej odmlke v tvorení pre zdravotné problémy sa opäť vrátila k tvorbe.
Dom Quo Vadis bol v minulosti predajňou Sovietskej knihy (pred rokom 1989). Po Nežnej revolúcii sa dostal späť do rúk Cirkvi. Funguje vďaka dobrovoľníkom. Aktuálne je dom rozdelený na viacero časti. V prednáškovej miestnosti na prvom poschodí sú prednášky a podujatia na rôzne témy. V suteréne prebiehajú modlitebné spoločenstvá a je tam i psychologická poradňa. V strede medzitým je kaviareň, ktorú navštívi mesačne vyše tisíc ľudí. Dom je otvorený desať mesiacov v roku.
TK KBS informoval Dom Quo Vadis
 
Príspevok V Dome Quo Vadis je výstava obrazov maľovaných horúcim voskom zobrazený najskôr Hlavné správy.