V Dolnom Sasku bude vládnuť “veľká” krajinská koalícia SPD a CDU

Hannover 16. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Sohn)

Sociálni a kresťanskí demokrati z SPD a CDU sa po dvoch týždňoch koaličných rokovaní dohodli vo štvrtok na vytvorení dolnosaskej krajinskej koaličnej vlády.
Na snímke zľava nemecká kancelárka a šéfka Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Angela Merkelová tlieska, vpravo kandidát CDU v predčasných krajinských voľbách v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko Bernd Althusmann

Vedúci predstavitelia oboch strán v Dolnom Sasku, úradujúci premiér Stephan Weil (SPD) a Bernd Althusmann (CDU), vyjadrili na tlačovej konferencii spokojnosť s výsledkom rokovaní a zdôraznili, že tzv. veľká koalícia je dôsledkom rozumného a zodpovedného prístupu zainteresovaných.
Vyplýva to z informácií Severonemeckého rozhlasu (NDR). Na čele nového kabinetu zostane Stephan Weil, jeho kresťanskodemokratický vyzývateľ Bernd Althusmann bude zastávať funkciu krajinského ministra hospodárstva.
Keďže sa ku konsenzu podarilo dospieť ešte pred záverom týždňa, SPD by koaličnú dohodu chcela schváliť v nedeľu večer na krajinskom zjazde strany a CDU v utorok 21. novembra na menšom straníckom fóre.
Ak by členské základne oboch subjektov dohodu odsúhlasili, mohlo by sa na nasledujúcom zasadaní krajinského snemu (Landtagu) v Hannoveri pristúpiť 22. novembra k voľbe staronového predsedu krajinskej vlády Stephana Weila, ktorý doteraz vládol s podporou zelených.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)