Banská Bystrica 23. decembra 2016 (HSP/Foto: Anton Holienčin)

Basketbalisti BC Prievidza kvôli pohárovým povinnostiam v Pohári FIBA  mali pred tromi dňami domáci súboj I.skupiny s tureckým družstvom Buyukcekmece (75:101) museli súboj odloženého 19.kola Euurovia SBL medzi BC Prievidza – BK Levickí Patrioti Levice dohrávať deň pred Štedrým večerom v piatok 23.decembra.

Levickí Patrioti museli tvrdo bojovať tak v hale Hant arény v Bratislave s Interom Bratislava ako aj v dohrávke 19.kola v piatok 23.decembra v Prievidzi. V oboch zápasoch vyšli basketbalisti z Levíc bodovo naprázdno. Napriek tomu im snahu za bojovnosť nemožno uprieť. Aj taký je niekedy osud bojovne odohratého stretnutia.Levickí Patrioti museli tvrdo bojovať tak v hale Hant arény v Bratislave s Interom Bratislava ako aj v dohrávke 19.kola v piatok 23.decembra v Prievidzi. V oboch zápasoch vyšli basketbalisti z Levíc bodovo naprázdno. Napriek tomu im snahu za bojovnosť nemožno uprieť. Aj taký je niekedy osud bojovne odohratého stretnutia.

BC  PRIEVIDZA  –  BK  LEVICKÍ  PATRIOTI LEVICE  92 : 79  (47 : 43)

Domáci basketbalisti po nečakanej stredajšej vysokej prehry v domácom prostredí (75:101) sa chceli vypredanej Športovej hale Nike aréna rehabilitovať za vysokú prehru v pohárovom dueli s tureckým družstvom. Zverenci trénera Prievidze M.Čuroviča mali pomerne veľa práce s ambicióznym družstvom Levíc, ktorý držal pevne opraty v prvom polčase, kedy domáci mali iba dvojbodový náskok. V druhom polčase Prievidžania svojmu súperovi ušli takmer o 20 bodov, ale Levice sa ani za tohto nepriaznivého stavu nevzdávali. Dvakrát sa im podarilo znížiť na prijateľný deväťbodový náskok tesne pred koncom tretej štvrtiny, ale po niekoľkých hluchých minútach domáci svojmu súperovi opäť ušli a v závere stretnutia  už tesné víťazstvo rozdielom 13-bodov domáci basketbalisti udržali.

BC  PRIEVIDZA  –  BK  LEVICKÍ PATRIOTI  LEVICE  92 : 79   (47 : 43)

Body zaznamenali – BC Prievidza: Jones 24/4 trojky, Dramičanin 16/2, Ihring 9/1, Korner 9/1, Marič 5/1 (Batina 8/2, Milovanovič 8, Jašš 7/1, Dowell 6) – BK  Levickí Patrioti Levice: Keely 16, Djurič 15, Nofflet 11, Summers 10/1, Musil 4 (Krajčovič 10/2, Djokič 7/1, Josipovič 6, Vojtek 0). Fauly: 26 – 26, trestné hody: 28/20 – 25/21, trojky: 33/12 – 13/4.  Pred 1800 divákmi rozhodovali: Tomašovič, Brziak, Bara.