Bratislava 24. marca 2019 (SITA/HSP/Foto: fb/Jaroslav Dudáš)
 
V obci Dobšiná polícia dnes počas zhromaždenia, ktoré organizovala Ľudová strana Naše Slovensko, nezaznamenala žiadny incident ani narušenie verejného poriadku. Potvrdila to hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová

Na snímke Marian Kotleba utešuje plačúcu matku zosnulého Štefana

Ľudová strana Naše Slovensko zvolala na dnes do Dobšinej spomienkové zhromaždenie, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko sto občanov. Pred nimi však na námestí protestovali Rómovia, ktorých sa zišla asi stovka. Dnešok bol vyvrcholením udalosti, ktorá otriasla Slovenskom v uplynulých dňoch. V sobotu 16. marca 22-ročný Ondrej dobil 28-ročného Štefana na smrť len pár dní po tom, ako bol prepustený z väzenia.
Situácia v meste bola po tomto čine napätá, Rómovia sa údajne báli svoje deti púšťať do školy. Občania zasa začali nahlas hovoriť o problémoch a stretoch, ku ktorým dochádza medzi komunitou Rómov a nerómov, pričom popreli informácie polície, ktorá tvrdila, že doteraz sa v meste žilo pokojne.
Skutok, ale aj spomienkové zhromaždenie odsúdila Strana rómskej koalície, podľa ktorej táto “fašistická strana opäť populisticky zneužíva túto tragédiu a chce zobrať spravodlivosť do svojich rúk. Extrémisti šíria cez sociálne siete nenávisť voči občanom rómskej národnosti a vyzývajú občanov SR k protestným akciám namiereným voči Rómom”, uvádza koalícia vo svojom vyhlásení. Ďalej uvádzajú, že sa od asociála, ktorý vraždil, dištancujú.
Medzitým predseda ĽSNS publikoval na sociálnej sieti fotografiu zo stretnutia s matkou zosnulého Štefana, ktorá bola na zhromaždení prítomná.
Dnešné protesty však prebiehali pokojne, potvrdila to polícia, ktorá nezaznamenala žiaden incident.
 
Príspevok V Dobšinej sa dnes konali zhromaždenia. Najprv Rómovia, po nich kotlebovci. Kotleba utešoval plačúcu matku zobrazený najskôr Hlavné správy.