Paríž 26. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP- Aaron Favila/Valeurs Actuelles-Mary Evans)

Zvláštna scéna, vyvolávajúca zimomriavky, sa vo volebnú nedeľu ráno naskytla návštevníkom kostola Sainte Madeleine vo francúzskom Rennes-le-Château

Ilustračné foto

Do kostola vošla mladá žena oblečená v čiernom kabáte, vlasy zahalené šatkou a tvár skrytá pod karnevalovou maskou. Jej neobvyklý vzhľad, samozrejme, pritiahol pozornosť návštevníkov kostola. Žena vytiahla sekeru a zaútočila na slávnu sväteničku, nachádzajúcu sa v kostole a predstavujúcu  démona  Asmodea, ktorému odrazila hlavu a odťala ruky. Následne k soche položila výtlačok koránu.

Svätenička, ktorú žena zdemolovala a položila k nej korán

Podľa svedkov predtým, než žena vstúpila do kostola, dlho s niekým telefonovala v arabčine. Návštevníci kostola upozornili na neobvyklú návštevníčku úrady. Starosta mesta, ktorého informovali o incidente, privolal na miesto políciu.

Žena starostovi veľmi pokojne vysvetlila motív svojho činu: “Dnes sa konajú prezidentské voľby, zatiaľčo Západ v Sýrii bombarduje a zabíja deti. Vy všetci ste neveriaci! Môj manžel je tam…“.

Polícia po príchode na miesto uzavrela okolie, ktoré nechala skontrolovať  pyrotechnikom.

O prípade informovali viaceré francúzske médiá. Týždenník Valeures actuelles si kladie otázku, prečo sa žena zamerala na náboženský symbol, ak má ťažké srdce na predstaviteľov štátnej moci…

Katarína Hanzlíková