Scotisdale 3. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)
 
Americká spoločnosť Dolphin Quest, ktorá sa zaoberá chovom a prePridať novýnájmom delfínov, rozviazala s okamžitou platnosťou zmluvu s delfináriom v Scottsdale v americkom štáte Arizona po tom, čo tam z neznámych príčin zahynul ďalší delfín

Ilustračné foto

V zariadení Dolphinaris Arizona ide pritom už o štvrté úmrtie delfína za posledné dva roky. Spoločnosť Dolhin Quest cez víkend s ľútosťou informovala o smrti 22-ročného delfína Kaia a pri tejto príležitosti uviedla, že delfináriu v Arizone už žiadneho ďalšieho delfína neprenajme.
Samotné delfinárium podľa agentúry AP v sobotu odmietalo komunikovať s médiami, ešte v piatok však informovalo, že si objednalo externého patológa, aby určil príčinu smrti.
Zdravotný stav delfína Kaia sa podľa pracovníkov delfinária už dlhšie zhoršoval, pričom v poslednom období mal už problémy s plávaním, prijímaním potravy aj s dýchaním. Pred delfináriom v sobotu protestovalo asi sto aktivistov za práva zvierat, ktorí požadovali, aby toto zariadenie zatvorili.
 
Príspevok V delfináriu v americkom štáte Arizona zahynul z neznámych príčin už štvrtý delfín zobrazený najskôr Hlavné správy.