Cleveland 6. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Photo by Drew Gurian/Invision/AP)

Ktorí z menovaných skutočne rozšíria rady členov siene, sa rozhodne v decembri
Amerických rockerov z formácie Bon Jovi, ako aj britské skupiny Depeche Mode a Radiohead nominovali vo štvrtok do Rokenrolovej siene slávy.
Na snímke členovia skupiny Jon Bon Jovi

Informovali o tom oficiálne zdroje v Clevelande, podľa ktorých tieto kapely figurujú medzi celkove 19 kandidátmi. Okrem iných sú medzi nimi aj Kate Bush, LL Cool J, Nina Simone, či skupiny The Cars, Dire Straits, Eurythmics, Judas Priest, Moody Blues alebo The Zombies.
O tom, ktorí z menovaných skutočne rozšíria rady členov siene, sa rozhodne v decembri. Fanúšikovia môžu odteraz o svojom favoritovi hlasovať, pričom ich podpora sa zohľadní podobne ako hlasy viac ako 900 hudobných znalcov.
Slávnostné uvedenie nových členov do Rokenrolovej siene slávy sa uskutoční v Clevelande v apríli budúceho roka.
Naposledy vlani v apríli pribudli medzi členov siene americká folková speváčka Joan Baez, predčasne zosnulý raper Tupac Shakur, ako aj skupiny Electric Light Orchestra, Journey, Pearl Jam a Yes.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.