Čierna nad Tisou 17. februára 2019 (SITA/HSP/FotoTASR-Henrich Mišovič)
 
Hasiči z Kráľovského Chlmca (okres Trebišov) v noci na nedeľu zasahovali pri páde stropu kultúrneho domu v Čiernej n/Tisou (okres Trebišov), kde sa v čase udalosti nachádzalo zhruba 130 ľudí. Udalosť si napokon nevyžiadala vážnejšie zranenia, ľahšie poranenia podľa hasičov utrpelo päť ľudí

Ilustračné foto

Ako agentúru SITA informoval veliteľ zásahu Csaba Lipan z Hasičskej stanice v Kráľovskom Chlmci, k udalosti došlo dve hodiny po polnoci. V čase príchodu hasičov už boli ľudia mimo sálu. Strop spadol v polovici miestnosti veľkej 30 x 12 metrov a rozdelenej betónovou priečkou. Išlo o kazetový, sadrokartónový strop, z ktorého sa pomaly uvoľňovali hmoždinky. „Ľudia mali šťastie v tom, že strop nespadol naraz, ale postupne. Podľa vyjadrení prítomných to trvalo 10-12 sekúnd. Dôležité bolo tiež, že sála mala dve dostatočne veľké únikové cesty. K príčine pádu stropu sa ale vyjadriť neviem. Miesto sme po zásahu odovzdali polícii,“ informoval Lipan s tým, že zasahovalo šesť príslušníkov s dvomi kusmi techniky.
Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová pre agentúru SITA dodala, že polícia je stále na mieste udalosti a prebieha dokumentácia prípadu. Ďalšie informácie preto budú k dispozícii až po ukončení vyšetrovania.
 
Príspevok V Čiernej nad Tisou v kultúrnom dome so 130 ľuďmi spadol strop zobrazený najskôr Hlavné správy.