Charkov, 28. februára 2018 (HSP/naspravdi.info, srspol.sk/Foto: Kharkov.com)

O tom, že sa niečo také už muselo stať, sa hovorí už dlho. Opotrebovanosť systému technického zabezpečenia ukrajinských miest dávno dosiahla havarijné hranice, otázkou ostávalo len, kedy sa to začne rúcať. 
Na snímke titulok článku

Rachlo to 22. februára v Charkove na magistrálnej trase dodávky tepla v Nemyšľanskom rajóne. Teplo okamžite zmizlo zo 400 bytoviek. Potom sa k tomu pridali ďalšie dve havárie a počet domov odpojených od tepla sa zvýšil na vyše 600 (Bez tepla zostalo 605 bytoviek, 26 škôl, 21 materských škôl, 14 zdravotníckych zariadení. K 07.00 hod. 25. 2. 2018 bolo bez tepla 144 objektov – 129 domov, 7 materských škôl, 5 zdravotníckych zariadení a 3 školy – oznam ministerstva pre mimoriadne situácie Ukrajiny)
Dňa 25. 2. 2018 večer úrady vyhlásili, že teplo bude dodané do všetkých domov, lenže nie všetko sa podarilo a tak dnes bola v Charkove vyhlásená mimoriadna situácia najvyššej štátnej úrovne.
Bez tepla zostáva takmer stovka domov (vrátane škôl…), kde teplota klesla na 12 – 14°C pod nulu . Predpoveď počasia na noc hlási mínus 22°C.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.