V českých mestách budujú po útoku v Berlíne betónové zábrany

Praha 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)

Polícia rozbehla na niektorých miestach Českej republiky bezpečnostné opatrenia, aké ešte krajina v predvianočnom období nezažila. Zátarasy sa v reakcii na pondelňajší útok v Berlíne objavia aj na pražskom Václavskom námestí, kde majú zabrániť vjazdu áut.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Oplotené by v Prahe malo byť aj Staromestské námestie. V priebehu dneška sa bariéry začali podľa spravodajského servera Novinky.cz objavovať aj v ďalších mestách. Podľa ministra vnútra Milana Chovanca ide o dohodu polície a vedenia jednotlivých miest.

“Na základe dohody medzi políciou a vedením miest inštalujeme technické prostriedky na posilnenie bezpečnosti napr. v Brne, Liberci, Ostrave, Jihlave …,” napísal na Twitteri Chovanec.

Podľa polície sa umiestňujú do miest, kde sa v týchto dňoch najviac kumulujú ľudia.
Betónová stena začala dnes ráno vyrastať tiež v Ostrave pred jedným z najväčších nákupných centier v tomto meste. Bariéra by mala zabrániť podobnej udalosti, ktorá sa stala v pondelok v Berlíne. Betónové zátarasy sa objavili aj v Ústí nad Labem a v Plzni. Vianočné trhy v Brne pre dopravu uzavrú a budú ich strážiť hasiči.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.