Praha 1. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Allauddin Khan)

Česká polícia zadržala v Prahe štyroch mladých mužov vo veku 18-20 rokov, ktorí sú dôvodne podozriví, že podvodným spôsobom získali heslá bankových účtov a prostredníctvom internetbankingu previedli najmenej osem miliónov Kč z účtov desiatok ľudí z celého územia ČR.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Počet poškodených i celková výška spôsobenej škody však nemusia byť konečné, pretože vyšetrovanie prípadu pokračuje. Mladíci peniaze vyberali z bankomatov s pomocou tzv. bielych koní.

Prípad vyšetrovali kriminalisti už od začiatku minulého roka a nedávno vyvrcholil zásahom na ôsmich rôznych miestach českej metropoly, ktorého súčasťou bolo aj šesť domových prehliadok.

Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil dnes internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na policajného hovorcu Jana Daněka.

Zadržaným, ktorých stíhajú pre trestné činy falšovania a pozmeňovania platobného prostriedku, neoprávnený prístup k počítačovému systému a nosiču informácií, získavanie a prechovávanie prístupového zariadenia a hesla k počítačovému systému a iných takýchto údajov, ako aj za podvod, hrozí v prípade potvrdenia viny súdom až 12 rokov väzenia. Dvaja z nich sú stíhaní na slobode, dvaja väzobne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.