Praha 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Petr David Josek)

V Českej republike pokračujú dnes voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR. Volebné miestnosti sa otvorili o 8.00 hod., zatvoria ich o 14.00 hod.
Na snímke predseda Českej prirátskej strany Ivan Bartoš upravuje hlasovací lístok vo volebnej miestnosti v Prahe

Voľby sa začali v piatok o 14.00 hod. Volebné miestnosti zatvorili s úderom 22.00 h. Záujem verejnosti bol podľa volebných komisárov vyšší než pred štyrmi rokmi.
V piatok hlasovala aj väčšina volebných lídrov hlavných politických strán. Český premiér Bohuslav Sobotka svoje právo hlasovať využije dnes.
Priebeh volieb bol vo všeobecnosti pokojný, doposiaľ neboli hlásené žiadne závažnejšie incidenty.
V českých parlamentných voľbách môže hlasovať viac než osem miliónov oprávnených voličov. O 200 poslaneckých mandátov sa uchádza 31 politických strán a hnutí.
Ako dnes informoval spravodajský kanál verejnoprávnej Českej televízie ČT24, Česi môžu voliť aj v zahraničí. Naprieč kontinentmi pre nich pripravili 108 hlasovacích lokalít – v Spojených štátoch, Brazílii, Číne, Austrálii, Izraeli, Kazachstane, Kuvajte, Spojenom kráľovstve, na Slovensku a v mnohých ďalších krajinách. Do zoznamov na ambasádach sa zapísalo vyše 9000 ľudí, čo je zhruba o tisíc menej než pred štyrmi rokmi počas vtedajších predčasných parlamentných volieb.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.