Praha 27. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Na celom území Českej republiky sa v sobotu ráno o 8.00 h otvorili volebné miestnosti, v ktorých majú oprávnení voliči ešte do 14.00 h možnosť spolurozhodovať o budúcom prezidentovi krajiny.
Volička vhadzuje svoj hlas do volebnej urny počas druhého kola českých prezidentských volieb

Druhé kolo českých prezidentských volieb sa začalo v piatok o 14.00 h, pričom volebné miestnosti boli v tento deň otvorené do 22.00 h.
V druhom kole volieb hlavy štátu si celkove 8,4 milióna oprávnených voličov má možnosť vybrať z dvojice najúspešnejších kandidátov z prvého kola volieb.
V prvom kole, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 12.-13. januára, zvíťazil úradujúci český prezident Miloš Zeman so ziskom 38,65 percenta hlasov. Spomedzi jeho vyzývateľov postúpil do druhého kola bývalý predseda Akadémie vied ČR Jiří Drahoš vďaka zisku 26,6 percenta hlasov.
Informovala o tom spravodajská televízia ČT24.
Ide v poradí o druhú priamu voľbu prezidenta v histórii samostatnej ČR, v tej historicky prvej pred piatimi rokmi uspel Miloš Zeman. Dvoch jeho predchodcov vo funkcii, Václava Havla a Václava Klausa, zvolili ešte poslanci parlamentu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.