Turčianske Teplice 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michaela Zdražilová)

V centre sociálnych služieb (CSS) Horný Turiec v Turčianskych Tepliciach už čoskoro pribudne denný stacionár pre desať klientov. “Čakáme už len na registráciu a otvoríme ho. Fungovať bude od 7.00 do 17.00 h,” uviedla riaditeľka CSS Eva Hufková
V centre sociálnych služieb (CSS) Horný Turiec v Turčianskych Tepliciach už čoskoro pribudne denný stacionár pre desať klientov

V dennom stacionári zabezpečia klientom stravovanie, pracovné i záujmové terapie či možnosť chodiť na výlety alebo poznávacie zájazdy. “Samozrejme ponúkame aj všetky ostatné služby, ktoré v našom centre poskytujeme,” doplnila riaditeľka CSS Horný Turiec s tým, že v prípade veľkého záujmu zvážia rozšírenie kapacity stacionára.
CSS v Turčianskych Tepliciach má za sebou rozsiahlu rekonštrukciu. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) po minuloročnom zateplení a výmene okien investoval aj do rekonštrukcie kotolne. “Kompletne sme vymenili vykurovacie telesá, pričom sme vsadili na ekologické riešenie a vytvorili sme tu tiež kombináciu 48 solárnych panelov,” informoval predseda ŽSK Juraj Blanár. Nová technológia je podľa jeho slov úsporná a optimalizuje celé kúrenie.
Obnova vykurovania v CSS Horný Turiec si z rozpočtu ŽSK vyžiadala 404.000 eur. Nákup nových zariadení do práčovne bude stáť ďalších takmer 34.000 eur. “V domove žije viac ako 350 klientov, ktorí denno-denne potrebujú opateru, preto bolo dôležité investovať aj do ďalšieho vybavenia, ako sú sušičky, práčky, nové mangle a iné. Zvyšujeme tak komfort nielen našich klientov, ale aj pracovníkov,” ozrejmil Blanár.
“Vďaka rekonštrukcii už dnes šetríme na energiách finančné prostriedky v tisíckach eur. Na plyne by sme mali ročne ušetriť 38.000 až 45.000 kubíkov, na elektrickej energii šetríme mesačne 5000 eur a na vode viac ako 1000 eur,” dodala Hufková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.