Londýn 26. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)
 
Britský vedec, ktorý bol predsedom Rady Spojeného kráľovstva o zneužívaní drog, uviedol, že by alkohol mohol zmiznúť zo spotreby v budúcej generácii. Milovníkom vína, piva a ďalších nápojov zostáva málo času, aby si mohli pochutnať na týchto nápojoch, pretože ich čoskoro nahradí umelá chemická látka alkosynt

Ilustračné foto

O objave informoval portál forbes.com. Profesor David Nutt tvrdí, že vytvorená látka alkosynt bude mať rovnaký omamujúci efekt, ale na rozdiel od alkoholu nebude zdraviu škodlivá.
Na látke súčasne pracuje tím ôsmich vedcov. Alkosynt by mal tiež prospievať aj spoločenskému uvoľneniu. Podľa vedca táto látka bude mať rovnaký dopad, aký mali elektronické cigarety na tabakový priemysel.
Alkosynt sa v západnom svete stane počas desiatich rokov uprednostňovaným nápojom, rovnako ako tabak a cigarety čoskoro zmiznú, budú nahradené elektronickými cigaretami, uviedol chemik pre portál International Business Times (IBT).
Profesor David Nutt a jeho spoločnosť Alcarelle sa v súčasnosti uchádza o investície vo výške 12 miliónov dolárov, aby predstavil na britských, amerických, európskych alebo kanadských trhoch nízkokalorický syntetický alkohol bez dôsledkov opice.
Nápoje s nízkym obsahom alkoholu sú veľkým trendom nielen v Spojenom kráľovstve, ale tiež aj v celej Európe. Tendenciu zaznamenali AB InBev, Carlsberg, a Heineken a zároveň uviedli na trh vlastný nealkoholický nápoj.
Správa Mika Pomeranza z Heinekenu uvádza, že pivo s nízkym obsahom alkoholu má ešte ďaleko do toho, aby ovplyvnilo vône alebo chute nápoja. To isté podľa správy platí pre víno s nízkym obsahom alkoholu alebo bez alkoholu.
 
Príspevok V budúcej generácii bude alkohol úplne nahradený novou látkou, tvrdí britský profesor zobrazený najskôr Hlavné správy.