Budapešť 2. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Vyhliadková plavba obojživelného autobusu v Budapešti sa v nedeľu večer skončila zásahom požiarnikov. Vozidlo spoločnosti River Ride totiž uviazlo v Dunaji po tom, čo zrejme pre poruchu nedokázalo vyjsť na breh, a niekoľkých cestujúcich museli evakuovať hasiči.

Ilustračné foto

Podľa spravodajského servera Index.hu požiarnici hlavného mesta pomohli trom turistom dostať sa z autobusu na breh. Nikto sa pritom nezranil.
Šéf spoločnosti, ktorá organizuje prehliadky Budapešti, v pondelok uviedol, že vozidlo sa nepokazilo. Avšak predtým, ako sa pri ulici Dráva v XIII. budapeštianskom obvode dostalo na breh, sa muselo najskôr vrátiť do rieky. “Za 8,5 roka fungovania sme z vody úspešne vyšli 11.000-krát,” dodal.
“Našou najväčšou prednosťou podľa mnohých je, že sa dostaneme do Dunaja,” znie slogan spoločnosti, server ale poznamenal, že sa zdá, že dôležitejšie je, aby sa z Dunaja dostali aj von.
 
Príspevok V Budapešti uviazol obojživelný autobus v Dunaji, pasažierov zachraňovali hasiči zobrazený najskôr Hlavné správy.