Londýn 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)
 
Britská Národná kriminálna agentúra (NCA) zatkla Rumuna Florina Ghineu. Jeden z najhľadanejších mužov v Európe je podozrivý z riadenia rumunskej organizovanej zločineckej siete, informovala v stredu agentúra AP.

Ilustračné foto

Štyridsaťtriročného Ghineu zatkli v okamihu, keď vychádzal z fitnescentra vo Watforde, ležiacom približne 25 kilometrov severozápadne od centrálneho Londýna.
Rumunské úrady pátrajú po Ghineovi, známom pod prezývkou Ghenosu, pre obvinenia z organizovania gangu, ktorý posielal rumunské ženy do Írska, Fínska a Dubaja, kde boli sexuálne zneužívané. Taktiež je obvinený z prípravy vraždy rivala zo zločineckého prostredia.
Ghinea čaká vydanie do Rumunska. Londýnsky súd v stredu rozhodol o jeho väzbe až do ďalšieho pojednávania, ktoré sa uskutoční 25. septembra. Zástupca šéfa NCA Tom Dowdall v súvislosti s týmto prípadom zdôraznil, že zločinci sa v Británii neskryjú.
 
Príspevok V Británií zatkli Rumuna Florina Ghineu, jedného z najhľadanejších mužov v Európe zobrazený najskôr Hlavné správy.