Rio de Janeiro 30. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR HaZZ v Trnave)

Veľvyslanca našli v zhorenom aute

Polícia v Brazílii dnes potvrdila, že gréckeho veľvyslanca v krajine Kyriakosa Amiridisa zavraždili. Informoval o tom spravodajský portál G1. Amiridisa našli dnes v zhorenom aute. Naposledy ho videli živého v pondelok 26. decembra v oblasti Baixada Fluminense, ležiacej severne od mesta Rio de Janeiro.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Odvtedy bol nezvestný. Amiridisova manželka nahlásila jeho nezvestnosť v stredu 28. decembra po tom, čo sa s ním nemohla skontaktovať. Vyšetrovatelia chcú zatknúť brazílsku vdovu po 59-ročnom Amiridisovi pre podozrenie, že bola spolupáchateľkou pri násilnej smrti svojho manžela.

Biele auto s poznávacími značkami, ktoré sa zhodovali so značkami vozidla z požičovne používaného Amiridisom, sa našlo pod diaľničným nadjazdom v meste Nova Iguacu približne 30 kilometrov severne od Ria de Janeiro, informoval server G1 s odvolaním sa na políciu.

Grécka diplomatická misia v Brazílii uviedla, že naposledy bola s Amiridisom v kontakte v pondelok, a zdroje z ambasády pre denník Folha de Sao Paulo povedali, že veľvyslanec mal oficiálne dovolenku do 9. januára.

Amiridis, bývalý konzul v Riu de Janeiro v rokoch 2001-2004, nastúpil do úradu veľvyslanca v hlavnom meste Brazília v máji 2016.

Amiridis pracoval v oblasti diplomacie viac ako 30 rokov, počas ktorých pôsobil aj na misiách v Srbsku a Holandsku. Pôsobil takisto v Stálom zastúpení Grécka pri EÚ a ako grécky veľvyslanec v Líbyi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.