Sao Paulo 20. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eraldo Peres)
 
Brazílske úrady zatkli v utorok tínedžera, ktorý sa údajne zúčastnil na plánovaní streľby v škole. Tú minulý týždeň neprežilo desať ľudí vrátane dvoch strelcov. Policajný dôstojník zo zboru v saopaulskom predmestí Suzano Alexandre Dias, ktorý je na čele vyšetrovania, sa pre Globo TV vyjadril, že verí, že mladík je jeden zo strojcov krviprelievania. “Je intelektuálnym mentorom. Kúpil predmety, ktoré mu umožnili zúčastniť sa na zločine,” uviedol

Ilustračné foto

Sedemnásťročného mladíka, ktorého identitu nezverejnili, opísali ako bývalého študenta verejnej školy Raula Brasila v Suzane. Tínedžera minulý týždeň vypočúvali, ale pôvodne ho pustili domov. Súdny dvor v Sao Paule v utorok informoval, že pre mladíka nariadili väzbu v zariadení pre mladistvých zločincov po dobu najmenej 45 dní.
Pri streľbe zomrelo päť študentov, učiteľ a školský správca. Ďalších deväť ľudí utrpelo zranenia. Útok vykonali dvaja mladí muži, z ktorých jeden ešte predtým zabil svojho strýka. Obaja strelci, 17-ročný Guilherme Taucci Monteiro a 25-ročný Luiz Henrique de Castro, si pri incidente vzali život.
Príspevok V Brazílii zatkli tretieho podozrivého v súvislosti so streľbou v škole zobrazený najskôr Hlavné správy.