Boa Vista 10. septembra (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Vergara)
 
Stalo sa tak v dôsledku zabitia mladého utečenca, ktorý predtým zavraždil obyvateľa mesta Boa Vista.

Ilustračné foto

Stovky venezuelských migrantov ušli cez hranicu s Brazíliou naspäť do svojej krajiny v dôsledku násilného incidentu v hlavnom meste štátu Roraima Boa Vista. Väčšina z nich uviedla, že sa tak rozhodla zo strachu o život. Počas niekoľkých uplynulých dní ich odviezli autobusy, ktoré po nich poslala venezuelská vláda.
Brazília prijala vyše 30-tisíc Venezuelčanov unikajúcich pred ekonomickým chaosom. Mnohí z nich žijú v plastových alebo drevených úkrytoch bez vody na uliciach v Boa Viste. Miestni obyvatelia z ich prítomnosti nie sú nadšení a sťažujú sa na zápach a neporiadok.
Spomínaný incident sa týkal mladého Venezuelčana, ktorého zlynčovali pre obvinenie z dobodania miestneho obyvateľa po krádeži v supermarkete. Útočníka napadla a ubila na smrť skupina brazílskych mužov.
Tento mesiac sa vrátilo z brazílskeho mesta Pacaraima 1200 utečencov po tom, ako tamojší obyvatelia napadli ich provizórny tábor na ulici, podpálili im stany a ich majetok. Miestne brazílske úrady sa sťažujú na nedostatok zdrojov na riešenie problémov s utečencami a tvrdia, že od centrálnej vlády nedostávajú žiadnu podporu. Prezident Michel Temer pred dvoma týždňami vyslal vojakov na hranice krajiny, kde sa majú postarať o bezpečnosť.
 
Príspevok V Brazílii stovky venezuelských migrantov ušli naspäť do svojej krajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.