Bratislava 14. septembra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
V Bratislave – Vajnoroch odhalia sochu blahoslaveného Titusa Zemana. Urobia tak na Námestí Titusa Zemana. Slávnosť sa uskutoční rok po tom, ako bol vyhlásený za blahorečeného. Ctitelia bl. Titusa Zemana na ňu pozývajú v nedeľu 30. septembra 2018. V programe je svätá omša o 10:30 h v Kostole Sedembolestnej Panny Márie. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. O 11:30 h sa uskutoční slávnostné odhalenie sochy blahoslaveného Titusa.

Na snímke portrét Titusa Zemana

“Pozývame všetkých ctiteľov blahoslaveného Titusa Zemana do Bratislavy – Vajnor na spomienkové stretnutie, ktoré bude 30. 9. 2018, v deň jeho I. výročia vyhlásenia za blahoslaveného,” uviedol pre TK KBS Michal Titus Radošinský, synovec a birmovný syn blahoslaveného Titusa Zemana, ktorý prišiel s myšlienkou na postavenie sochy ešte v roku 2005. Vtedy podal žiadosť na Mestskú časť Bratislava – Vajnory, ktorou si robil iba prieskum o priechodnosti tejto myšlienky vo Vajnoroch. Keďže však v tomto období sa beatifikačný proces dnes už blahoslaveného Titusa ešte ani len nezačal, jej realizáciu odložil na neskôr.
Titus Zeman (1915 – 1969) na začiatku komunistickej totality tajne previedol dve skupiny bohoslovcov a kňazov do Talianska, aby tam mohli slobodne vykonávať svoje duchovné povolanie. Pri treťom prechode bol spolu s ďalšími zatknutý a po vykonštruovanom procese vo februári 1952 odsúdený na 25 rokov väzenia. Počas vyšetrovania i vo väzení bol mučený. Proces jeho blahorečenia sa začal v roku 2010 a 27. februára 2017 pápež František schválil jeho blahorečenie. Slávnosť blahorečenia sa konala 30. septembra 2017 v Bratislave-Petržalke. V liturgickom kalendári blahoslavený Titus Zeman svoje miesto 8. januára

Príspevok V Bratislave – Vajnoroch odhalia rok po blahorečení sochu Titusa Zemana zobrazený najskôr Hlavné správy.