Bratislava 18. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Situácia na križovatke ulíc Bajkalská, Gagarinova a Prievozská v Bratislave bola po 7. hodine pokojná, premávka a jej plynulosť pripomínala bežné pondelkové rána

Na snímke dopravná situácia zo zjazdu z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu v Bratislave v pondelok 18. februára 2019

Kolóny sa vytvárali len pri zjazde z Prístavného mosta a pri otáčaní vozidiel v smere na Mlynské Nivy či Landererovu ulicu. Bus pruhy boli prázdne, málo áut bolo takisto v tesnej blízkosti bývalej autobusovej stanice, napríklad na Svätoplukovej ulici.
Podľa aktuálnych správ Zelenej vlny RTVS musia šoféri rátať s 15-minútovým zdržaním sa na Dvojkrížnej, Gagarinovej, Račianskej a Vajnorskej smerom do centra. Na Pražskej šoféri hlásia desaťminútové zdržanie. So zhustenou premávkou treba momentálne počítať aj na starej Seneckej ceste pri Ivanke pri Dunaji smerom do Bratislavy, kde sa vodiči zdržia do 25 minút. Na vjazde do Bratislavy smerom z Mosta pri Bratislave hlásia desaťminútové zdržanie. Na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú je zdržanie asi 30-minútové, na Prístavnom moste v oboch smeroch 15 minút. Stella centrum informuje o kolónach na diaľnici D2 za Stupavou v smere do Bratislavy, zdržanie vodiči odhadujú na 15 a v Dunajskej Lužnej v smere do Bratislavy na 30 minút.
V Bratislave sa v piatok (15. 2.) začali rozsiahle dopravné obmedzenia. Súvisia s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a s výstavbou podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. V prípade Mlynských nív pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch a pri D4 a R7 v rokoch.
Polícia žiada vodičov, aby nejazdili v dotknutých úsekoch v Bratislave po pamäti, ale podľa nového dočasného dopravného značenia a rešpektovali vyhradený pruh určený pre MHD, prípadne nákladnú dopravu. Na vodičov taktiež apeluje, aby individuálnu automobilovú dopravu využívali v čo najmenšej miere a uprednostnili verejnú dopravu.
Od pondelka až do konca marca budú linky MHD 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť pre cestujúcich zadarmo. V Ružinove je posilnená aj električková doprava. Zároveň začína fungovať aj bezplatná informačná linka 0800 242 000, na ktorú môžu hlásiť vodiči problémy v doprave, alebo klásť otázky.
Dopravnú situáciu bude monitorovať polícia aj z vrtuľníka či cez kamery. Zábery možno sledovať na sociálnej sieti na stránke s názvom Polícia SR – Bratislavský kraj. Informácie môžu vodiči i cestujúci nájsť tiež na webe www.zvladneme.to.
 
Príspevok V Bratislave situácia na cestách pripomínala bežné pondelkové rána zobrazený najskôr Hlavné správy.