V Bratislave si veriaci môžu uctiť ikonu, ktorú vyslal do sveta Svätý Otec

Bratislava 30. januára 2017 (HSP/TK KBS/Foto:ScreenShot TKKBS)

V Bratislave sa v týchto dňoch nachádza unikát. Ide o jednu z dvanástich špeciálne vytvorených ikon Matky ustavičnej pomoci, ktoré požehnal vlani v máji Svätý Otec František. Ikony putujú do každého spoločenstva a kostolov redemptoristov po celom svete v rámci jubilea 150. výročia obnovenia verejnej úcty k Matke ustavičnej pomoci

 V Bratislave si veriaci môžu uctiť ikonu, ktorú vyslal do sveta Svätý Otec
V Bratislave si veriaci môžu uctiť ikonu, ktorú vyslal do sveta Svätý Otec

Ikona putujúca po Slovensku už navštívila Lomnicu, Kežmarok, Podolínec, Kostolnú-Záriečie a v nedeľu dorazila k redemptoristom do Bratislavy. V kostole sv. Cyrila a Metoda na Puškinovej ulici si ju veriaci budú môcť verejne uctiť počas trojdnia, ktoré začína dnešným programom modlitby posvätného ruženca k Matke ustavičnej pomoci. Po ňom bude nasledovať svätá omša s príhovorom o ikone lásky.

Na utorok okrem posvätného ruženca a svätej omše s príhovorom o slove a viere pripravujú redemptoristi spolu s misijným spoločenstvom Calvary večernú modlitbu chvál inšpirovanú touto ikonou. V stredu 1. februára, v posledný deň trojdnia, bude Novéna k Matke ustavičnej pomoci pred obrazom a následne svätá omša s príhovorom o misii.

Potom ikona pocestuje do Banskej Bystrice (Radvaň), kde pobudne od 4. do 8. februára.

PROGRAM je možné nájsť TU

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.