Bratislava 24. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Desiatky ľudí si dnes na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí pripomenuli Sviečkovú manifestáciu za práva veriacich z roku 1988. Organizátori spomienkového podujatia zároveň simulovali zásah bezpečnostných zložiek proti zhromaždeným z marca 1988, pričom využili uniformy, ako aj vozidlá vtedajšej Verejnej bezpečnosti

Na snímke účastníci rekonštrukcie Sviečkovej manifestácie pri príležitosti jej 31. výročia na Hviezdoslavovom námestí

Organizátor podujatia Jozef Mikloško v prejave zdôraznil, že komunistický režim za 40 rokov svojej existencie odsúdil 70-tisíc ľudí, z ktorých 248 popravili. “Komunisti sa neštítili likvidovať každého, kto sa nestotožňoval z ich doktrínou,” povedal. Sviečkovou manifestáciou sa podľa neho začala nová etapa v boji za práva veriacich. “Na tomto námestí sa začala Nežná revolúcia,” zdôraznil.
Slovensko si 25. marca pripomína 31. výročie Sviečkovej manifestácie, jedného z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu. Pokojné zhromaždenie veriacich za občianske a náboženské slobody sa skončilo tvrdým policajným zásahom. Proti zhromaždeným vtedy zasahovalo viac ako 1 000 príslušníkov Verejnej bezpečnosti. Organizátormi podujatia, ktoré malo ohlas aj v zahraničí, boli napríklad František Mikloško, Ján Čarnogurský alebo neskorší kardinál Ján Korec.
 
Príspevok V Bratislave sa spomínalo na Sviečkovú manifestáciu zobrazený najskôr Hlavné správy.