Bratislava 7. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave premávajú v aktuálnych poveternostných podmienkach s minimálne 30-minútovým meškaním. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej internetovej stránke.
Na snímke ľudia čakajúci na mestské spoje v hustom snežení 7. februára 2018 v Bratislave

Upozorňuje, že sneženie naďalej komplikuje trolejbusovú dopravu v kopcovitých častiach mesta na Kramároch a Palisádach. “Na Kolibu už trolejbusy jazdia,” informuje DPB na webe.
Zamestnanci DPB sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD. Situáciu rieši dopravca v súčinnosti s dispečingom zimnej údržby bratislavského magistrátu.
Hlavné mesto od skorých ranných hodín začalo s celomestským likvidačným posypom. “Aktuálne je v teréne 43 sypačov nad 4 tony, 11 sypačov pod 4 tony a 88 pracovníkov, ktorí zabezpečujú ručné dočisťovanie odhrnutých komunikácií,” informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.
K opatrnosti na cestách, vzhľadom na poveternostnú situáciu, vyzvala vodičov i chodcov aj polícia. Na sociálnej sieti informuje, že vo viacerých mestských častiach na exponovaných ťahoch eviduje dopravné nehody, ktoré výrazne komplikujú dopravu. Apeluje preto na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a pomalšiu jazdu. “Tá potenciálne ušetrená minúta nestojí za všetky starosti, ktoré môžete dopravnou nehodou spôsobiť sebe alebo ostatným vodičom,” prízvukujú policajti.
Zatiaľ bez obmedzení je prevádzka na bratislavskom letisku. “Lietadlá pristávajú i odlietajú podľa platného letového poriadku. Pracovníci letiska sú v pohotovosti, očisťujú priebežne letové dráhy,” uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.