Bratislava 29. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko )

V Bratislave hlásia momentálne viacero dopravných nehôd a zhustenú premávku. Nehody odstraňujú na nadjazde ponad Vajnory v smere na obchvat a na Trnavskej ceste v smere do centra. Informuje o tom Stella centrum. Slovenská správa ciest upozorňuje, že horské priechody Donovaly a Šútovce sú uzatvorené pre nákladné vozidlá s dĺžkou nad desať metrov.
Ilustračné foto

So zhustenou premávkou a so zdržaním musia vodiči počítať v hlavnom meste na Slovnaftskej, Gagarinovej, Popradskej, Hradskej a na Ulici svornosti v smere von z mesta. Taktiež na Moste Lafranconi v smere z Petržalky, na Einsteinovej a na Prístavnom moste v oboch smeroch. S kolónami treba počítať aj na bratislavskom diaľničnom obchvate až po Zlaté piesky a na trase z Bratislavy v smere do Rovinky.
Cestári informujú, že diaľničné úseky, rýchlostné komunikácie a cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na strednom a východnom Slovensku je povrch vozoviek miestami pokrytý čerstvým až utlačeným snehom v hrúbke do troch centimetrov. V okrese Poprad je miestami na vozovkách zľadovatený sneh do jedného centimetra.
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred snežením, ktorá platí do štvrtka (30.11.) do 16.00 h. Podľa meteorológov by malo na Slovensku nasnežiť od päť do 40 centimetrov snehu.

Cesty v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec a Revúca sú napriek sneženiu zjazdné
Cesty v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec a Revúca na juhu Banskobystrického kraja sú v súčasnosti zjazdné. Napriek celodennému miernemu sneženiu sú ich vozovky väčšinou len mokré a sneh sa na nich roztápa. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojej internetovej stránke.
Jedinou výnimkou je horský priechod Zbojská medzi Tisovcom v okrese Rimavská Sobota a Pohronskou Polhorou v okrese Brezno. Tam cestári hlásia miestami kašovitý i čerstvý sneh v hrúbke jedného centimetra a upozorňujú na nutnosť použitia zimných pneumatík.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.