Bratislava 22. marca (HSP/TK KBS/Foto:TASR-Oded Balilty)

Rada pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy a kresťanských cirkví a cirkevných spoločenstiev v Bratislave pozývajú pri príležitosti 60. výročia začiatku procesu európskej integrácie na Spoločnú ekumenickú modlitbu kresťanov za Európu

Ilustračné foto

Táto spoločná modlitba sa uskutoční v pondelok 27. marca 2017 o 17:00 h v kostole u františkánov (Františkánske nám., Bratislava) a zaznejú pri nej rôzne piesne a skúsenosti, ako aj vybraté texty zakladateľov a osobností Európy.

“Naše stretnutie je jedno z mnohých, ktoré sa budú konať v týchto dňoch v európskych mestách a na ktorých sa stretnú veriaci i náboženskí a politickí predstavitelia Európy. Podobne to bude aj u nás v Bratislave. Vo vzájomnej úcte a láske medzi nami chceme spoločne prosiť o oživenie kresťanskej lásky v Európe a o pomoc pre osoby, ktoré sú prenasledované pre svoju vieru na rôznych miesta sveta. Chceme svedčiť, že spoločenstvo, zmierenie a jednota medzi jednotlivcami, cirkvami a národmi sú možné, aby aj motto Európskej únie „Zjednotení v rôznosti“ sa stávalo viac realitou,” informoval Ľudovít Pokojný, predseda Rady pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy.