V Bosne počas masovej islamskej svadby zosobášili 60 párov

Sarajevo 20. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)
 
V bosnianskej metropole Sarajevo sa uskutočnila vo štvrtok masová svadba 60 moslimských párov. Podľa organizátorov išlo o jeden z najväčších islamských sobášov, aké sa kedy konali v Európe, informovala v piatok rozhlasová stanica Slobodná Európa (RFE/RL).

Ilustračné foto

Imám sarajevskej Mešity nezávislosti vyhlásil, že účelom masovej svadby bolo pomôcť mladým Bosňanom založiť si rodinu bez nutnosti platiť vysoké čiastky za organizovanie svadby. Podujatie usporiadalo Islamské spoločenstvo Bosny a Hercegoviny s podporou miestnej mimovládnej organizácie MFS-EMMAUS a sponzorov zo Spojených arabských emirátov.
Islamské spoločenstvo poskytlo mladomanželom slávnostné šaty v súlade s moslimským kódexom obliekania sa, pričom každý pár dostal ako svadobný dar 500 bosnianskych mariek (255 eur). Keďže bosnianske zákony poznajú iba civilný sobáš, páry už boli oficiálne oddané pred islamským obradom.
Obrad sa konal podľa islamského práva šaría. “Je to pre nás veľmi dôležité, pretože sme veriaci a sme presvedčení, že iba náboženský sobáš z nás robí manžela a manželku pred Bohom,” uviedla pre RFE/RL nevesta Meliha.
 
Príspevok V Bosne počas masovej islamskej svadby zosobášili 60 párov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)