Washington 12. decembra 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)

Stretnutie medzi americkým prezidentom a ruským ministrom zahraničia sa konalo v utorok poobede. Prítomný bol aj minister zahraničia USA Pompeo a ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov.Trvalo viac ako dve hodiny a konalo sa za zatvorenými dverami

Na snímke šéf americkej diplomacie Mike Pompeo (vľavo) a jeho ruský rezortný kolega Sergej Lavrov (vpravo) počas stretnutia vo Washingtone 10. decembra 2019

O čom sa rokovalo, o tom možno len špekulovať. Určite sa hovorilo aj, alebo predovšetkým, o nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA. Možno to usudzovať aj z toho, že po skončení rozhovorov Sergej Lavrov ako prvé zdôraznil, že sa nehovorilo o budúcich amerických voľbách 2020 a ani o posledných voľbách 2016.

Na tlačovej konferencii boli obaja ministri Pompeo i Lavrov veľmi struční a dávali len krátke odpovede. Prítomní novinári sa veľa nedozvedeli a už vôbec nič z toho, čo sa dialo za zatvorenými dverami.

A tak z konferencie odchádzali nespokojní. A ani Donald Trump neprezradil na twitteri nič z toho, o čom sa rokovalo skutočne.

Roman Bednár

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj