V Berlíne muž nabúral autom do centrály SPD. Okrem neho sa nik nezranil

Berlín 25. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Paul Zinken/dpa via AP)

Berlínska polícia v pondelok oznámila, že o polnoci na Štedrý večer nabúral autom do vstupného priestoru centrály Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) 58-ročný muž, ktorý svoj čin následne označil za pokus o samovraždu. Píše o tom agentúra AP.
Na snímke poškodené auto pred sídlom Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD)

V aute vzbĺkol po náraze oheň. Ten však okamžite uhasila voda z automatického dýzového protipožiarneho systému v budove.
Polícia vzhľadom na miesto činu nevylúčila politický motív celej akcie, uviedla policajná hovorkyňa. Nevzniklo však podozrenie, že by páchateľ bol extrémistom, konštatuje agentúra DPA.
Uvedený muž vypovedal, že už predtým v tú istú noc nechal pred centrálou Kresťanskodemokratickej únie (CDU) položenú tašku s plynovými bombami a zapaľovačmi na gril.
Sídlo CDU v Dome Konrada Adenauera a centrála SPD v Dome Willyho Brandta v Berlíne sú od seba vzdialené približne štyri kilometre.
CDU vedie momentálne s SPD predbežné rokovania o oživení tzv. veľkej koalície spolkovej kancelárky Angely Merkelovej.
Pri incidente pred budovou SPD sa okrem vodiča automobilu nikto nezranil. Muža hospitalizovali s krvácajúcimi poraneniami hlavy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)