Banská Bystrica 11. januára 2017 (HSP/Foto: Anton Holienčin)

Basketbalová Eurovia SBL pokračuje v rýchlom slede v stredu 11.januára stretnutiami 24.kola.

Z piatich vyžrebovaných stretnutí už predohrali dve MBK Karlovka Bratislava – KB Košice 59:93 4.januára 2017 a súboj BK Iskra Svit – BC Prievidza 99:102 ešte 17.decembra. Zostávajúce tri duely zostali na dnešnú stredu 11.januára s jednotným začiatkom o 18,00 hod. Najvyrovnanejší duel možno očakávať v Handlovej, kde domáci MBK Handlová privíta bratislavský Inter.

Basketbalisti Interu Bratislava pri neúčasti Radoslava Rančíka sú stále iba polovičným družstvom a jeho tridsať bodové zápisy stále nemá kto nahradiť. Na základe toho sa žlto-čierní začínajú stále viac prepadávať z čelnej pozície do stredu tabuľky a zdá sa, že o postupovú ôsmu priečku do play-off bude musieť ešte Inter Bratislava tuho bojovať, tak ako to dokumentuje záber zo stretnutia Inter Bratislava – KB Košice, kde body tentoraz po zásluhe brali Košičania. Na snímke v žltých dresoch vidieť domáceho Kozlíka s loptou z Interu Bratislava a v červenom drese v obrannej pozícii rozohrávača Košíc Žiaka.Basketbalisti Interu Bratislava pri neúčasti Radoslava Rančíka sú stále iba polovičným družstvom a jeho tridsať bodové zápisy stále nemá kto nahradiť. Na základe toho sa žlto-čierní začínajú stále viac prepadávať z čelnej pozície do stredu tabuľky a zdá sa, že o postupovú ôsmu priečku do play-off bude musieť ešte Inter Bratislava tuho bojovať, tak ako to dokumentuje záber zo stretnutia Inter Bratislava – KB Košice, kde body tentoraz po zásluhe brali Košičania. Na snímke v žltých dresoch vidieť domáceho Kozlíka s loptou z Interu Bratislava a v červenom drese v obrannej pozícii rozohrávača Košíc Žiaka.

O niečo menej zaujímavý bude súboj Komárna v domácom prostredí s Lučencom. Komárno v boji o ôsmu postupovú priečku si nemôže dovoliť ani náhodou zakopnúť v domácom súboji s Lučencom. V poslednom dnešnom majstrovskom súboji Sp.N.Ves – Levice sa očakáva povinné víťazstvo Levíc, ale Spišiaci sa pred nedávnom dostali do streleckej pohody a začali pomaly, ale isto získavať víťazstvá, ktoré o postup do play-off by radi na Spiši len domáci fanúšikovia by naďalej radi vítali.

Prehľad 24.kola Eurovia SBL – streda 11.januára:

MBK  HANDLOVÁ  –  BK  INTER  BRATISLAVA  (18,00 hod. – rozhodujú: Pipíška, Douušek, Holländer). Doterajšia bilancia v sezóne 2016/2017: 86:101 (d), 81:86 (v).

BK 04  AC  LB  SPIŠSKÁ  NOVÁ  VES  –  BK LEVICKÍ  PATRIOTI  LEVICE  (18,00 hod. – rozhodujú: Zubák, Šarišský, Životský). Doterajšia bilancia v sezóne 2016/2017:  58:72 (d), 67:95 (v).

MBK  RIEKER  COM-THERM KOMÁRNO  –  MBK  LUČENEC (18,00 hod. – rozhodujú: Ženiš, Matejčík, Turček). Doterajšia bilancia v sezóne 2016/2017:  89:74 (d), 69:87 (v).

Jozef Cvajniga