Barcelona 20. augusta 2017 (RV/HSP/TASR/Foto:TASR)

Pri svätej omši v Bazilike Sagrada Familia v nedeľu 20. augusta sa veriaci katalánskej metropoly zjednotia v modlitbe za obete teroristických útokov spáchaných pred dvoma dňami v Barcelone a Cambrils, ktoré zanechali 14 mŕtvych a stovku zranených
V barcelonskej Sagrada Familia budú modlitby za obete atentátov a za pokoj

Eucharistickému sláveniu o 10. hodine bude predsedať barcelonský arcibiskup metropolita, kardinál Juan José Omella, spolu s pomocným biskupom Sebastià Taltavullom. Omša bude obetovaná „za pokoj, za obete, ktoré pri dvoch atentátoch prišli o život, za uzdravenie zranených a za sprevádzanie ich príbuzných“.
Barcelonská arcidiecéza pozvala veriacich, aby sa v tejto osobitne ťažkej situácii zúčastnili na nedeľnej slávnosti, s ubezpečením, že v katedrále bude s maximálnou starostlivosťou postarané o ich bezpečnosť.
Španielsky kráľ Filip a kráľovná Letizia i premiér Mariano Rajoy boli medzi účastníkmi bohoslužby v slávnom kostole projektovanom architektom Antonim Gaudím.
Barcelonský arcibiskup, kardinál Joan Josep Omella uviedol, že prítomnosť toľkých ľudí je “krásnou mozaikou” jednoty a vyzval všetkých, aby spolupracovali s cieľom dosiahnuť “mier, rešpekt, bratské spolužitie a lásku”. Prečítal tiež kondolenčný telegram od pápeža Františka, ktorý nazval útoky “krutým teroristickým činom” a “veľkou urážkou Boha”.
Pri dvoch útokoch na chodcov v Barcelone a v neďalekom prímorskom letovisku Cambrils prišlo o život 14 ľudí a viac ako 120 ďalších utrpelo zranenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.