Banská Štiavnica 9. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V Banskej Štiavnici prebieha už druhý deň zážitkový letný tábor projektu Godzone s názvom „Jumanji“. Viac ako 90 účastníkov vo veku od 13 do 19 rokov čaká bohatý týždeň plný dobrodružstva, športových aktivít a duchovného programu. Cieľom Godzone Campu je, aby účastníci prostredníctvom aktivít objavili svoju hodnotu, ktorá je ukrytá v Bohu. Na Godzone Camp zavíta okrem rôznych hostí aj kapela ESPÉ pod vedením Júliusa Slováka. Letný tábor prebieha od 6. do 11. augusta v Štiavnických Baniach.

Letný tábor projektu Godzone „Jumanji“

„Hlavným zameraním projektu Godzone je evanjelizácia. Nie je to len o turné raz za rok, ale o celoročnej práci. Túžime po tom, aby mladí ľudia stretli so živým Bohom a objavili to, prečo boli stvorení. Godzone Camp je priestor práve pre teenagerov, kedy môžu decká zažiť dobrodružstvo a zároveň duchovne načerpať a spoznať dary a talenty, ktoré do nich Boh vložil,” hovorí Július Slovák.
Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom Jánom Bucom, kňazom Katolíckej cirkvi pracujúcim s mládežou, ďalej tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Ondrejom Chrvalom a provinciálom rehole piaristov P. Jurajom Ďurnekom SchP. Chod projektu je financovaný vďaka príspevkom pravidelných aj nepravidelných darcov.
 
Príspevok V Banskej Štiavnici sa koná letný tábor projektu Godzone „Jumanji“ zobrazený najskôr Hlavné správy.