Banská Bystrica 5. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Zber odpadu v Banskej Bystrici od augusta zabezpečuje spoločnosť Marius Pedersen. Mesto so spoločnosťou podpísalo zmluvu na 10 rokov, informovala Banská bystrica na svojej stránke

Ilustračné foto

Vývoz odpadu bude zabezpečovať 28 nových vozidiel vybavených monitorovacím zariadením GPS. Okrem toho, bude mať mesto k dispozícií aj špeciálne vozidlo na umývanie a dezinfekciu zberových nádob. „Na základe podnetov od obyvateľov mesta sme do zmluvy zahrnuli čistenie nádob na zber biologicky rozložiteľného odpadu štyrikrát do roka. Pre zabezpečenie čistoty námestia a peších zón sa budú používať nízkotonážne zberové vozidlá,“ uviedlo mesto na svojej stránke.

Mesto Banská Bystrica chce do deviatich mesiacov vymeniť všetky kontajnery na území mesta, čo predstavuje približne 6 000 nových nádob. „S osádzaním polopodzemných kontajnerov by sa malo začať po vyhotovení projektovej dokumentácie a schválení potrebných dokumentov. Našou spoločnou ambíciou je, aby boli prvé stojiská vybudované v priebehu budúceho roka. Celkovo nás čaká osadenie 160 kusov polopodzemných kontajnerov, čo predstavuje približne 40 stojísk,“ uzatvára primátor Ján Nosko.

Všetky nádoby budú označené informačnou nálepkou a budú farebne rozlíšené podľa druhu zbieraného odpadu. Stojiská budú čistiť do vzdialenosti troch metrov od kontajnerov a v prípade zberu nadrozmerného odpadu až do vzdialenosti sedem metrov.

Mesto upozorňuje občanov aj na to, aby sa vyhli parkovaniu pred zbernými nádobami a spolupracovali pri triedení odpadu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj