Šamorín 4. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Obranca českého futbalového tímu Sparta Praha Lukáš Štetina nevníma ročník 2018/2019 z pohľadu klubového pôsobenia ako vydarený. “Rudí” skončili vo Fortuna lige na konečnom 3. mieste, čo na Letnej určite nepovažujú za prenikavý úspech.

Na snímke futbalista Lukáš Štetina

Navyše, Sparta nedosiahla prvenstvo ani v českej pohárovej súťaži, s ktorou sa rozlúčila po semifinálovej konfrontácii s úhlavným rivalom Slaviou. Na zisk ligovej alebo pohárovej trofeje tak čaká už od roku 2014.

“Neboli sme spokojní, pretože Sparta má vždy tie najvyššie ciele. V mužstve som dva roky a očakávania sú veľké, ale neplníme ich. Máme pred sebou veľa práce,” uviedol pre agentúru SITA 27-ročný rodák z Nitry.

Štetina by mal byť aj v budúcej sezóne súčasťou tímu Sparty, s ktorou má kontakt platný do 30. júna 2020. “Mám zmluvu ešte na rok, po ďalšej sezóne mi bude končiť, takže by som mal v Sparte zotrvať. Aspoň momentálne nemám iné informácie. Uvidíme, ako to napokon bude,” dodal niekdajší hráč Dukly Praha, Metalistu Charkov či Tatrana Prešov.

Razantný stopér prezradil, že je možné aj predĺženie spolupráce so Spartou. “Samozrejme, možné to je. Všetko záleží na Sparte, Niektorým spoluhráčom sa na konci tohto ročníka končili zmluvy a nové podpisovali až teraz, takže uvidíme, ako to dopadne,” poznamenal Štetina.

Keďže sa ocitol v nominácii trénera Pavla Hapala na júnové zápasy s Jordánskom a Azerbajdžanom, dúfa, že preladením na reprezentačnú nôtu zažije na záver sezóny dvé víťazné stretnutia a v niektorom z nich vybehne na trávnik. “Vždy urobím maximum, či už na tréningu alebo v zápasoch, aby som podal čo najlepší výkon. Vo futbale sa môže všetko zmeniť v priebehu minúty. Mojou povinnosťou je byť pripravený vo chvíli, keď to bude potrebné,” podotkol.

Aj keď Slováci najskôr nastúpia v piatok v prípravnom dueli proti Jordáncom, omnoho dôležitejší je utorňajší kvalifikačný zápas v azerbajdžanskom Baku o postup na ME 2020. Podobne to vníma aj Štetina.

“Zápas v Azerbajdžane bude veľmi dôležitý. Možno po čase zistíme, že to bol kľúčový zápas kvalifikácie. Nečaká nás nič ľahké, hlavne čo sa týka podnebia. Bude tam asi trochu iné počasie, keďže u nás bolo minulý týždeň na niektorých miestach desať stupňov Celzia. Okrem súpera budeme musieť trošku bojovať aj s týmto,” zakončil Lukáš Štetina.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj