Atény 12. februára 2019 (HSP/rua.gr/Foto:TASR/AP-Yorgos Karahalis)
 
Polícia v hlavnom meste Grécka vyšetruje tri prípady teroristických útokov, ku ktorým došlo v noci. Na troch miestach v Aténach vybuchli bomby. Tlačová služba polície uviedla, že všetko to boli po domácky vyrobené výbušné zariadenia

Ilustračné foto

Ako uviedla tlačová služba polície, prvý incident zaregistrovali o 2.50. hod. v noci: bomba vybuchla na ulici Papaflessasa в aténskej štvrti Galatsi. Po tretej hodine ráno nasledovali ďalšie dva výbuchy na sídlisku Kaisariani: prvá bomba vybuchla v budove poisťovacej spoločnosti na ulici Lydia a druhá v budove pošty na ulici Olofa Palmeho.
Grécke médiá informovali, že našťastie tieto výbuchy nevyústili k obetiam alebo zraneniam ľudí, avšak značne poškodili budovy, v ktorých došlo k teroristickým útokom. Zatiaľ sa k týmto bombovým útokom nik neprihlásil, ale médiá a polícia podozrievajú anarchistov, tvrdia, že je to ich „štýl“.
Pripomínajú, že anarchisti pred niekoľkými rokmi organizovali bombové útoky takmer rovnakým spôsobom, čo však nevylučuje, že ostatné teroristické činy zorganizovala niektorá iná skupina.
Eugen Rusnák
Príspevok V Aténach v noci došlo k trom bombovým útokom zobrazený najskôr Hlavné správy.